Haftalık Panorama
Ahmet Karlıdağ

Ahmet Karlıdağ

Haftalık Panorama

05 Mayıs 2017 - 00:34

 

 

Yeni Malatyaspor Bandırma’dan 5 gol yiyince!

Ligin son sırasındaki Bandırma maçında şampiyonluk turu atacaklarına inanan kimi Malatyaspor taraftarları alınan 5 sıfırlık mağlubiyeti rezillik ve utanç tablosu olarak değerlendirmeler yapması hiçte şık olmamıştır. Sezon başından beri terlerinin son damlasına kadar sahada mücadele eden futbol emekçilerini şike ile itham etmeleri daha bir ayıptır. Top yuvarlaktır. Galip olmakta, mağlup olmakta oyunun cilvesidir. Malatyalılara yakışan mağlupta olsa, galipte gelse takımına destek çıkmaktır. Geçmişte yaşanılan Malatyaspor faciasından ders çıkarma erdemini göstermeliyiz.

Reis Ak Partiye üye oldu, ortalık sallandı.

16 Nisan referandumun ardından Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan, Ak partiye yeniden üye oldu. Reisin Ak Partinin başına geçmesiyle birlikte siyasi kulisler çalkalanmaya başladı. Başta MKYK olmak üzere, kabinede yapılacak değişiklikler en çok konuşulan konuların başında geldi. 2019 seçimleri için yol haritasını belirlemeye çalışan Ak Partide tepeden aşağıya doğru yapılacak revizyonda partide kimlerin kalıp kalmayacağı  ise şimdilik muamma.

Malatya’da MKYK’de Öznur Çalık, Kabine de ise Bülent Tüfenkçi’nin yapılacak olan revizyonda nasıl etkileneceği ise şimdiden merak konusu. Tüfenkçi ve Çalık’ın yerlerini korumaları ise tüm Malatyalıların ortak temennisi. Yine de Reisin vereceği karara Malatyalıların tam tekmil saygı göstereceğini biliyoruz.

FETÖ İLE MÜCADELEDE

FETÖ’den yakalama ve tutuklanma haberleri artık rutin. Son olarak mahrem imam ve eşlerinden bir grup yakalanarak hapse yollanıldı. Ancak Malatya kamuoyunda FETÖ İle mücadele de hala bir takım şeylerin eksik olduğunu, birilerinin hala elini kolunu sallayarak gezerek fitne fesat ürettiklerini düşünmekte.

Meşhur bir söz vardır. “Kırk kardeşiz, hepimiz birbirimizi iyi tanırız.” Malatya’da kimin FETÖCÜ, kimin FETÖ işbirlikçisi olduğu zaten biliniyor. Ama delil ve kanıtlar ışığında, hukuk çerçevesi içinde bu işlerin  nihayete ermesinden yana bir görüşü daha sağlıklı bulmaktalar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar