HALKIN ADAMI SARIOĞLU
Zeliha Pekcan

Zeliha Pekcan

HALKIN ADAMI SARIOĞLU

19 Nisan 2017 - 11:27 - Güncelleme: 19 Nisan 2017 - 11:30

 

Malatya’da toplum yararına yapılan faaliyetleri yaygınlaştırmak, geleneksel hale döndürmek gibi yapılan çabaları “istemezük” diyerek elinin tersiyle geri çevrildiğini görmekteyiz. Çünkü sergilenen doğru tavır, söylenilen doğru söylem birileri için tehlike,ciddi risk içermektedir.

Makam, mevki, koltuk sevdası sadece iktidar partisine mahsus bir hastalık olmadığını referandumdan 20 dakika sonra CHP Battalgazi İlçe Başkanı Av. Selahattin Sarıoğlu’nun istifasıyla bir kez daha gündeme geldi. Sarıoğlu’nun yerel formatta geliştirdiği tavır ve söylem birilerine fena halde dokunmuş olmalı ki, önünün kesilmesi için tüm gayretler gösterilmiş.” İstemezük “ denilmiştir.

Yerel formatta söz ve söylem geliştirmek aslında çok zor da değildir. Ehliyet ve liyakat sahibi herkes bir şekilde dokunduğu, elini sıktığı, sarıldığı vatandaşın dilini çözer. Lisanına karşılık verir. Sarıoğlu,  Vatandaşın gazını almak gibi bir çaba içersine girmeden farklı görüş ve kesimde ki insanlarla diyalog kurdu. Basit bir şekilde, etrafında ki halkayı genişletti. Çünkü, Onun siyaset anlayışı güç üzerine değil, hizmet üzerine kurgulanmıştı. Ne kadar çok hizmet, O kadar çok mutluluk.

Sayın Sarıoğlu’nun geliştirdiği ve başarılı olduğu siyaset dili çevrensinde ki makam sahiplerini oldukça korkutmuş olmalı. Halk nezdinde itibar gören davranışlar yukarılara tırmandıkça sert poyrazları da beraberinde getirmiştir. Malatyalıların tanıdığı  Sarıoğlu, arkasından çevrilen oyunlara alet olarak küçülmez. Malatya’da bağımsız milletvekili adayı olarak meclise gidecek bir iki isimden biri de Sarıoğlu’dur.

Veli Ağbaba’dan, Enver Kiraz’dan daha çok tabanı olan bir isimdir, Sarıoğlu.

Sarıoğlu’nun referandumda artan Hayır bloğu oylarına yaptığı katkı tam olarak bilinmez. Ancak Ağbaba ve Kiraz’dan dolayı giden oyları geri döndürdüğü tartışılmaz. Halkın adamı olarak sevildi, sayıldı.

İstifasıyla da halk nezdinde itibarı ve güveni kat be kat artmıştır.CHP’nin adamı artık halkın adamı olmuştur.

Yapılacak ilk genel seçimde Sarıoğlu’nu Milletvekili olarak görmek isteyen çok sayıda Malatyalı var.

Bakalım zaman  ne gösterecek.

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar