YKS Sınavına girecek öğrencilere ciddi uyarılar yapıldı

YKS Sınavına girecek öğrencilere ciddi uyarılar yapıldı

Etkin Kurs Merkezi Rehber Öğretmenlerinden Nazife Akbulut 27-28 Haziran’da YKS sınavına katılacak öğrencilere ciddi uyarılar yaptı. Akbulut “ Vakit yılma vakti değildir” önerisinde bulundu.

26 Mayıs 2020 - 01:37

YKS Sınavına girecek öğrencilere ciddi uyarılar yapıldı

Etkin Kurs Merkezi Rehber Öğretmenlerinden Nazife Akbulut 27-28 Haziran’da YKS sınavına katılacak öğrencilere ciddi uyarılar yaptı. Akbulut “ Vakit yılma vakti değildir” önerisinde bulundu.

REHBER ÖĞRETMEN NAZİFE AKBULUT DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU

Korona Virüs Salgını dolayısıyla 14 Marttan itibaren okulların, kurs merkezlerinin kapatılmasından dolayı milyonlarca öğrenci mağdur oldu. Ancak Özel okul ve Kurs merkezleri bu süreci uzaktan eğitimle dijital platformlara taşıyarak, telafi eğitimine devam ederek, mağduriyeti en aza indirmeyi başardılar. Konuyla İlgili Gazetemize açıklamada bulunan Etkin Kurs Merkezi Rehber Öğretmenlerinden Nazife Akbulut değerlendirmede bulundu. Akbulut değerlendirmesinde;

UZAKTAN EĞİTİM YENİ BİR DENEYİM OLDU

Akbulut açıklamasında “Son yıllarda gelecekte eğitim, öğrenim nasıl olacak, gençleri nasıl bir dünyaya hazırlıyoruz tartışmalarını yapıp, eğitimlere katılmaktaydık. Gelecekteki eğitimin/öğrenimin teknolojik alt yapıya daha çok dayanacağını, bireysel öğrenme becerilerinin daha ön plana çıkacağını biliyorduk, zaten bu yönde çalışmalara da başlanmıştı. Ancak aynı zamanda kaygılarımızda vardı. Zira çocukların, gençlerin ekrana uzun süre maruz kalmasının yaratacağı sorunlarda sıkça tartışılıyordu. Tüm bu tartışmaların arasında salgının okulları/kursları kapatmasıyla birlikte kendimizi uzaktan öğrenmenin içinde bulduk. Tüm iletişim ekran üzerinden sağlanmaya başlandı. Bizler her ne kadar kendi eğitimlerimiz için uzaktan öğrenme yöntemini kullansak da, tüm öğrenimin çevrimiçi olması herkes için – öğretmen, öğrenci ve veli- çok yeni bir deneyim” olduğunu söyledi.

YKS SINAVI BİR ÇOK AVANTAJI DA BERABERİNDE GETİRDİ

YKS sınavının Temmuzdan Haziran ayına çekilmesi tartışmalara neden olmasına rağmen beraberinde birçok avantajları da getirdiğine dikkat çeken Akbulut, açıklamasını şöyle sürdürdü.

“Sevgili öğrencilerimiz YKS sınav tarihimiz 27-28 Haziran, yaklaşık olarak bir aylık bir sürecimiz var. Zamanın azalması sizleri endişelendirmesin, vakit yılma vakti değildir. Daha çok çaba sarf edip hedefimize odaklanma vaktidir. Konuların birçoğu kaldırıldı, AYT Lisans Bölüm  baraj puanı 180’den 170’e indirildi, TYT sınav süresi 135 dakikadan 165 dakikaya çıkarıldı. Şimdi morel ve motivasyonların oldukça yüksek olması gerekir. Eğer sınav temmuzda olmuş olsaydı  ve sizde klima olmayan bir okulda sınava girecek olsaydınız emin olun çok daha kötü olurdu. Düşünsenize 36-40 derece olan bir ortamda sınava girmişsiniz. Kim bu kadar sıcak bir ortamda süreyle yarışarak soruları çözer? Rahat olun hiç kimse çözemez. Ayrıca temmuzda çalışma temposu düşer, verimlilik azalır, size hiçbir şey kalmaz.”şeklinde ifade etti.

İZOLASYON DÖNEMİNDE ÖĞRENCİLERİMİZİ YALNIZ BIRAKMADIK

Etkin Kurs Merkezi olarak 14 Marttan itibaren tüm öğrencilerin eğitimlerinde kesinti oluşmaması için bir dizi çalışmaları hayata geçirdiklerini anlatan Akbulut açıklamasına şöyle devam etti.

“Hedefi olan rehavete kapılmaz, kalan süreyi iyi değerlendirir. Bizlerde kurum olarak son ana kadar yanınızda olacağız. Online derslerimiz, dijital etüt soru çözümlerimiz, eksik olduğunuz ders ve konuya göre birebir derslerimiz, online denemelerimiz, evde deneme sistemimiz ile her daim yanınızda olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Siz pes etseniz de biz sizin peşinizi bırakmayacağız.2020 YKS ’ye eksiksiz girmeniz için elimizden gelen her şeyin en iyisini yapacağız.” Dedi

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Akbulut; “Birlikte bu süreci atlatacağız, hepinizin başaracağına inanıyorum. Ben öğrencilerime Halil İnalcık’ın güzel bir sözü olan şu sözü hep söyledim: Diğerleri  hayal kurarken sen hazırlan, diğerleri uyurken sen koş, diğerleri ertelerken sen başla , diğerleri pişman olurken sen ders al, diğerleri vazgeçerken sen azimli ol, farklılık yaratmanın temelinde bunlar vardır. Hepinizi yürekten selamlıyorum, sağlıcakla kalın.” Açıklamasını tamamladı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEŞİLDER Spor Akademisinden Ramazan Bayramı mesajı
YEŞİLDER Spor Akademisinden Ramazan Bayramı mesajı
Mercan Kolejinden Kızılay'a tam destek
Mercan Kolejinden Kızılay'a tam destek