Malatyada gündem
Hasan Doyranlıoğlu

Hasan Doyranlıoğlu

Malatya Gündem

Malatyada gündem

12 Mayıs 2017 - 01:08 - Güncelleme: 12 Mayıs 2017 - 01:18

 

Kızılay Başkanından Malatya’ya süper teklif

Türk Kızılay’ı Başkanı Hemşerimiz  Dr. Kerem Kınık, Vagon Onarım Fabrikasıyla ilgili ciddi bir projeyle geldi. Yıllarıdır, atıl bir halde duran Vagon Onarım fabrikasına işlevlik kazandıracak, hayat verecek projenin gerçekleşmesi durumunda Kızılay’ın gerek Türkiye’de, gerekse Türkiye dışında ihtiyaç duyduğu prefabrik  evlerin imalatı yapılacak. İlk etapta binden fazla kişinin de istihdam edilmesi hedefleniyor. İnşallah,hayata geçer. Türkiye’nin en önemli marklarından birinin üretim merkezlerinden biri de şehrimiz olur.

Şampiyon Malatyaspor

Yeni Malatyaspor süper lige çıkmak için tarihi bir fırsat yakaladı. Uzun yıllardır, süper lig özlemi duyan Malatyalıların hasretinin sona ermesi için sadece 2 puana ihtiyaç duyması bile önemli bir başarı. Bu saatten sonra idareciler ve sorumlular süper lig hesabını yapmaya başlamışlardır. Malatya2nın yeniden süper ligde temsil edilmesi, Malatya ve Malatya dışında yaşayan hemşerilerimiz için gerçek anlamda bir moral kaynağı olacağından kimse şüphe duymasın. Uzun zamandır şehir de yiten birlik ve beraberliğin Malatyaspor formasında ve bayrağında yeniden tecelli edeceğini biliyoruz.  

Malatya’ya şampiyonluk yaşatan kulüp başkanı  Sayın Adil Gevrek’in, süper ligde de görevini sonuna kadar sürdürmesi gerektiğine inanıyoruz. Süper Lige çıkan takıma horoz olmak isteyen çok sayıda isim ortaya çıkacaktır. Bu durumda tüm Malatyalıların kıymetli Başkana sahip çıkıp, desteklemeleri, takımın kurumsal kimliğini de yakından ilgilendirmektedir.

Yıllar önce Gaziantep deplasmanında mağlubiyet alarak takımı ligden düşüren ve  bir gün omuzlarda döneceğim diyen başkanların sözlerinin gerçekle örtüşmediğini bize zaman gösterdi.

Kitap Fuarı ve eletirlerimiz

Kültürel hayatımıza hiçbir katkı sağlamayan ancak yayınevleri ve yazarların kitap satmalarına olanak sağlayan bir tezgah oldu, Malatya Kitap Fuarı.

İlkokul, ortaokul öğrencilerini kitap fuarına götürüyoruz bahanesiyle on binlerce öğrenci haçlıklarıyla kimi zaman neye yaradığını dahi bilmediği, içeriğinin ne olduğu anlaşılmayan kitapları almaya mecbur bırakılmaları hiçte hoş değil. İnsanlar, kitap okumalı. Ancak bu durum suiistimal edilememeli.

kitap tezgahları şenlendirmek için Yeşilyurt Belediyesin 5 TL tutarında indirim çeki dağıtması da, bu işlerin hangi boyuta geldiğinin bir göstergesi olarak değerlendiriyoruz.

Kitapları yetişkinler ve erdemliler okuduğunda amaç hasıl olur. Aksi durumda, çocuk zihinlerini bulandırmış oluruz..

Esasen Fuar, şölen, festival gibi faaliyetleri belediyelerin üstlenmesi kadar garabet olamaz. Gönüllük ve aşkınlık isteyen faaliyetleri, belediyeler eliyle nasıl mekanik, nasıl eğreti bir duruma getirildiğini artık kabullenmeliyiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar