İstanbul’da Malatya Tanıtım Günleri Sona Erdi

İstanbul'da Malatya Tanıtım Günleri Sona Erdi

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Malatya Tanıtım Günleri sona erdi.

25 Ekim 2021 - 00:54 - Güncelleme: 11 Kasım 2021 - 18:50

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Malatya Tanıtım Günleri sona erdi. İstanbul Yenikapı Etkinlik alanında düzenlenen ve 4 gün süren etkinlikte pandeminin gölgesinde geçti. Geçmiş yıllara nazaran katılım pek olmadı. İlk gün biraz hareketli olan etkinlik sonraki günlerde cılız geçti. Çeşitli belediye başkanları, Milletvekilleri ve bürokratik konuğun ziyaret ettiği Malatya Tanıtım Günleri etkinliği yöresel ürünlerin satışı ve müzik konserleriyle sürdü. 

ETKİNLİĞE AKP TOPLANTISI DAMGA VURDU!

Etkinlik alanında pek varlık gösteremeyen AKP’li belediye başkanları etkinliğin 2. Günü Şırnak da düzenlenen AKP Bölgesel Yönetimler Toplantısının olması nedeniyle etkinliği bırakıp o toplantıya katılım sağladılar. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın etkinlik alanında olmayışı gözlerden kaçmadı.
 
VALİ AYDIN BARUŞ KATILIM SAĞLADI

Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Konfederasyonu (MAKON) ve Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen "Arslantepe'den Yenikapı'ya" temalı Malatya Tanıtım Günlerine katıldı.

Malatya Tanıtım Günleri kapsamında etkinlik alanında İstanbul'da yaşayan Malatyalılara ve etkinliğe katılan misafirlere Malatya'da yapılan, devam eden ve yapılacak olan projelerin tanıtıldığı Malatya Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri, Kurum ve Kuruluşların stantlarını gezen Vali Aydın Baruş, İstanbul'da yaşayan memleket özlemi çeken Malatyalılara ve etkinliğe katılan misafirlere ilimizin tarih, kültür ve yöresel lezzetlerinin tanıtılması açısından Malatya Tanıtım Günlerinin önemini vurguladı. UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesine girmeye hak kazanan Arslantepe Höyüğünün ilimiz için büyük önem taşıdığını ifade ederek tüm İstanbulluları "Arslantepe'den Yenikapı'ya" temalı Malatya Tanıtım Günlerini gezip görmeleri için davet etti.

İstanbul Yenikapı etkinlik alanında sona eren Malatya Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında Malatya'nın tarihi ve kültürü başta olmak üzere turistik ve doğal güzellikleri, yöresel yemekleri ve birçok ürünü misafirlere tanıtıldı.

Kaynak: malatyadan.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya'da Yapı Güçlendirme Çalışmaları Hız Kazanıyor
Malatya'da Yapı Güçlendirme Çalışmaları Hız Kazanıyor
Başkan Çınar; Gece Gündüz Demeden Çalışıyoruz
Başkan Çınar; Gece Gündüz Demeden Çalışıyoruz