Başkan Hakan Yılmaz Tıp Bayramını Kutladı

Başkan Hakan Yılmaz Tıp Bayramını Kutladı

İYİ Parti Malatya il başkanı Hakan YILMAZ yazılı bir açıklama yaparak, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı. 

14 Mart 2022 - 01:44

Son günlerde hükümet ile ilişkileri gergin düzeye gelen Doktorlara sahip çıkan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. 

“Toplumların sağlıklı yaşamak ve sağlık temelleri üzerinde hayatlarını devam ettirmenin en önemli unsurları, hiç şüphesiz sağlık çalışanlarımızdır. Mesai kavramı gözetmeksizin çalışan tüm sağlık personelinin bütün gayreti, kaliteli sağlık hizmeti sunmaktır. Sağlık çalışanlarımız; karşılaştıkları zorluklara göğüs gererek bu saygın ve onurlu mesleği, büyük bir özveri ile yürütmektedirler. Birikimleri, eğitimleri ile daha uzun ve daha iyi koşullarda yaşatmak, sağlık sorunlarını gidermek için gösterdikleri çabayı her zaman takdir ile karşılıyoruz. Covid- 19 salgınına karşı milletçe yürüttüğümüz mücadelede, sağlık çalışanlarımız en ön saflarda olmuştur. Eşsiz bir fedakârlık örneği ile halk sağlığını korumak adına canla başla çalışmışlardır. Başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza minnet ve teşekkür borcumuz vardır.  Siyasal iktidar her ne kadar doktorlarımızı hedef alan "Giderlerse gitsinler" sözü talihsiz bir söz olarak değerlendiriyor, doktorlarımıza yapılan bu söylemi kınıyoruz. Doktor yetiştirmenin ne kadar zor ve meşakkatli bir süreç olduğunu bizler çok iyi biliyoruz. Doktorlarımız başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın özlük haklarının derhal verilmesini bekliyoruz. Sağlık çalışanlarımız zaman zaman uğradıkları şiddetin artık son bulması için de yasal düzenlemelerin hemen yapılması, sağlık çalışanlarımızın beklentisidir. Biz İYİ Parti olarak bu beklentinin yerine getirilmesi için her türlü desteğe hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu vesile ile tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum” dedi. 
 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya'da Yapı Güçlendirme Çalışmaları Hız Kazanıyor
Malatya'da Yapı Güçlendirme Çalışmaları Hız Kazanıyor
İYİ Partili Göçmez 'Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı'
İYİ Partili Göçmez 'Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı'