Başkan Gürkan Gönüllere su serpti
Reklam

Başkan Gürkan Gönüllere su serpti

Başkan Gürkan 140 bin su abonesini rahatlatan açıklamayı yaptı.

19 Mart 2020 - 22:02

Başkan Gürkan Gönüllere su serpti

Başkan Gürkan 140 bin su abonesini rahatlatan açıklamayı yaptı.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu tarafından geçtiğimiz hafta, Meclis gündemine taşınan 140 bin abonenin su borcuyla ilgili yaşanan sıkıntılarda sıcak gelişme yaşandı. Aboneleri su borcundan dolayı rahatlatan açıklama, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’dan geldi.  “Vatandaşlarımız rahat ve huzurlu olsunlar. Bizler de MASKİ Genel Müdürlüğümüze vermiş olduğumuz talimat ile su borcu olan vatandaşlar hakkında her hangi bir işlem yapmamalarını ilettiklerini “ ifade etti.

HEMŞERİLERİMİZ TEDİRGİN OLMASIN

Başkan Gürkan; “Ülkemizi ve dünyayı kasıp kavuran korona virüsü ile ilgili Allaha şükür memleketimizde çok olumsuz bir vaka yok, şu ana kadar tespit edilen 18 kişi şeklinde karantina altına alınmış kişi sayısı var. Temennimiz bu sayının artmamasıdır.Vatandaşlarımız alınan tedbirler noktasında tedirgin olmasınlar. Alınan tedbirler vatandaşın sağlığı ve geleceği içindir. Alınan bu tedbirler bazen vatandaşın nezdinde tedirginlik kat sayısını yükseltecek bir yapı formatına büründürülüyor, bu doğru bir şey değildir.

MASKİ’YE TALİMAT VERDİK!

Büyükşehir olarak; camiler, cem evleri, ulaşım araçları, otobüs duraklarında ilaçlama yaparken amacımız olası virüslerin vatandaşlarımıza bulaşmamasıdır” dedi.

Vatandaşların korku ve endişeyle evlerinde stok yapmalarını gerektirecek bir durumun olmadığını ifade eden Başkan Gürkan, “Vatandaşlarımız rahat ve huzurlu olsunlar. Bizler de MASKİ Genel Müdürlüğümüze vermiş olduğumuz talimat ile su borcu olan vatandaşlar hakkında her hangi bir işlem yapmamalarını ilettik.

Özellikle şu şartlarda temizlik ve hijyen maddelerine ihtiyaç duyulduğu bir süre içerisinde böyle bir uygulamanın hem toplum sağlığı açısından, hem aile sağlığı ve hem de kişisel sağlığı açısında iyi olmayacağı düşüncesi ile ileriki bir tarihe kadar kesilmemesi noktasında gerekli talimatları verdik.” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PÜRDEF Malatyalıları Bağcılar'da Buluşturdu
PÜRDEF Malatyalıları Bağcılar'da Buluşturdu
Adil Gevrek Aday Olmayacağını Açıkladı
Adil Gevrek Aday Olmayacağını Açıkladı