Asgari ücretliden vergi alınmasın

Asgari ücretliden vergi alınmasın

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ tarafından 81 ilde başlatılan, vergi düzenlemesi ile ilgili kampanyada toplanan 764 bini aşkın imza, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar'ın da içinde bulunduğu TÜRK-İŞ Heyeti tarafından, Ak Parti TBMM Grup Başkanı Mehmet Naci Bostancı'ya iletildiği öğrenildi

10 Aralık 2019 - 03:14

Asgari ücretliden vergi alınmasın

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ tarafından 81 ilde başlatılan, vergi düzenlemesi ile ilgili kampanyada toplanan 764 bini aşkın imza, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar'ın da içinde bulunduğu TÜRK-İŞ Heyeti tarafından, Ak Parti TBMM Grup Başkanı Mehmet Naci Bostancı'ya iletildiği öğrenildi.

Koop İş Malatya Şube Başkanı Necdet Durak gazetemiz muhabirine konuyla ilgili yaptığı açıklamada "TBMM'den beklentimiz, asgari ücret kadar gelirin vergi dışı bırakılması, ücret üzerindeki vergi yükünün azaltılması ve verginin geniş kitlelere adil şekilde yansımasıdır." diyerek, 'Vergide adalet sağlansın' sloganıyla TÜRK-İŞ'in başlattığı imza kampanyasında, 2 günde toplam 764 bin 992 imza toplandığını söyledi.

ASGARİ ÜCRETLİDEN HİÇ VERGİ ALINMASIN

Vergi ile ilgili problemlerin, Türkiye'deki çalışanların uzun yıllar şikayetçi olduğu problemlerin en başından gelenlerden olduğunu belirten Durak, "Vergi düzenlemesinde amaç şu: Az kazanandan az, çok kazanandan çok alınsın. Asgari ücretliden hiç vergi alınmasın. Mevcut vergi düzeni devam ettiği müddetçe, bizim sözleşme yapmamıza, zam almamıza gerek kalmıyor. Çünkü yıllık 18 bin lirayı aştığın zaman bununla ilgili vergi kesintileri başlıyor. Ayrıca vergilerin arttırılması, kayıtdışılığı da beraberinde getiriyor, kayıt dışı çalışan işçi sayısı artıyor." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEŞİLDER Yeşilyurt Kadın Kolları Şeyma Nacar’a emanet
YEŞİLDER Yeşilyurt Kadın Kolları Şeyma Nacar’a emanet
MHP Malatya İl Başkanı belli oldu.
MHP Malatya İl Başkanı belli oldu.