Reklam
  • Reklam
Akçadağ Kaymakamı Hulusi Teke’nin 15 temmuz açıklaması

Akçadağ Kaymakamı Hulusi Teke’nin 15 temmuz açıklaması

15 temmuz hain darbe girişimin  4. yıl dönümüde Akçadağ kaymakamı Hulusi Teke bir mesaj yayımladı. Kaymakam mesajında;

14 Temmuz 2020 - 23:10

Akçadağ Kaymakamı Hulusi Teke’nin 15 temmuz açıklaması

15 temmuz hain darbe girişimin  4. yıl dönümüde Akçadağ kaymakamı Hulusi Teke bir mesaj yayımladı. Kaymakam mesajında;

15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ / PDY) mensuplarınca ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş ve güçlü Türkiye idealimize, 2023 hedeflerimize, mazlum milletlerin sesi ve hamisi olan irademiz ile demokrasimize yönelik kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Hatta öyle ki, bu hain örgüt üyeleri milletin silahlarını yine bu aziz millete doğrultmuşlardı. Ancak milletimiz, bu darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı.

Milletimiz 15 Temmuz gecesi sokaklarda, meydanlarda, tıpkı Çanakkale Savaşı’nda, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuştu. O gece iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türk milleti vardı. Bu darbe girişiminde milletimiz, tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya bir kez daha ortaya koymuştur.

Milletimiz üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış, meydanı darbecilere bırakmamıştı. Milletimiz birlik olarak omuz omuza vermiş, bu darbe girişimine karşı tarihî bir duruş sergileyerek ülkemizin bekası ve demokrasisine sahip çıkmıştır.

Tankların, uçakların ve helikopterlerin etkisiz hâle getirilmesi başta olmak üzere dik duruşlarıyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, gece boyunca sayısız kahramanlık destanı yazmıştır. 7'den 70'e aziz milletimizin tüm fertleri meşrep, siyasi görüş farkı gözetmeksizin darbeciler karşısında tek millet, tek devlet, tek vatan ve tek bayrak ilkesi doğrultusunda tek vücut olmuştur. Darbe teşebbüsünde bulanan hainlerin karşısına dikilen vatandaşlarımız, gözlerinin önünde onlarca kişinin yaralanmasına ve şehit olmasına rağmen sabaha kadar meydanları terk etmemişlerdir.

Ecdadımızın tarihte gösterdiği şanlı mücadelelere ve kahramanlıklara yüce milletimiz, 15 Temmuz gecesi bir yenisini daha eklemiş ve milletimizin şanlı tarihi ile istiklaline leke sürdürmemiştir.

15 Temmuz gecesi şehitlerimiz ve gazilerimiz cesaretleriyle, kalplerinde olan vatan sevgisiyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazmışlardır.

Babasız yaşarım, oğulsuz yaşarım, bacaksız yaşarım veya kolsuz yaşarım lakin vatansız topraksız devletsiz yaşayamam diyen yüce bir milletin ferdi olmaktan gurur duyuyorum.

Bugün bize düşen millî sorumluluk; tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper, canlarını feda eden aziz şehitlerimizi anmak, hatırlamak ve hatırlanmasını sağlamaktır.

Unutmayın ki, unutulan her şey tekrarlanmaya mahkumdur. Tıpkı ecdadımızın bizlere malazgirti, İstanbul'un fethini, Çanakkale'yi ve istiklal harbini unutturmadığı gibi bizlerde bunlara 15 Temmuz'u ilave ederek gelecek nesillere unutturmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle bu toprakları bize vatan yapan tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi; 15 Temmuz gecesini şanlı bir tarih sayfasına çeviren ve son büyük destanımızı kanları ile yazan şehitlerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, gazilerimiz ile kalbi ülke sevgisiyle çarpan, sokaklara çıkarak şanlı destanın bir parçası olan milyonlarca vatandaşımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gürkan “ Kızılay’a her türlü desteği vereceğiz
Gürkan “ Kızılay’a her türlü desteği vereceğiz
Aziz Altunay Yeni Malatyaspor'a Aday Oldu
Aziz Altunay Yeni Malatyaspor'a Aday Oldu