Şehrin beceriksiz başkanları

Şehrin beceriksiz başkanları

Adil Gevrek Yeni Malatyaspor'u, Osman Güder'de, Battalgazi'yi ligden düşürdü

09 Ağustos 2020 - 06:54 - Güncelleme: 09 Ağustos 2020 - 07:00

Şehrin en beceriksiz başkanları

Adil Gevrek Yeni Malatyaspor'u, Osman Güder'de, Battalgazi'yi ligden düşürdü

Gazetemizin vatandaşlarla yaptığı röportajlar analiz edildiğinde, Malatya’da en beceriksiz başkanlar sıralamasında; Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, isimleri öne çıktı.

Gevrek yılın en beceriksiz kulüp başkanı

İlk yarıyı 24 puanla Süper Ligin ön sıralarında kapatan Yeni Malatyaspor, Baskan Adil Gevrek’in, beceriksiz tutumu nedeniyle son sürat ligden düşmesi, Malatya kamuoyunda derin üzüntüyle karşılandı. TFF’nin kararıyla süper Ligde kalmasının, Gevrek’e olan tepkileri dindirmediği de gözlemlendi. Malatyalılar, Adil Gevrek’in yılın beceriksiz başkanı olarak, tarihe not düşülmesinde hem fikir oldukları gözlemlendi.

Başarılı olduğu kadar marka isim olan Sergen Yalçın’ın, teknik direktörlüğünden gönderilmesinin hata olduğunu kabul eden, Gevrek, bu hatasından dolayı, Yeni Malatyaspor’un, ligden düşmesinin tek suçlusunun kendisi olduğu gerçeğini kabul etmiş oldu. Ancak, Başkan Adil Gevrek’in hatasını kabul edip, özür dilemesi en beceriksiz kulüp başkanı olduğu gerçeğini değiştirmeye yetmedi.

Osman Güder başkanlığı çözemedi

Malatya Kamuoyunun en çok konuştuğu beceriksiz başkanlardan bir diğer isim  ise Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder oldu. 2018 Yerel seçimlerinde belediye Başkanlığına seçilen Güder’in, arkada bıraktığı 18 ayda bir çivi çakamadığına dikkat çeken vatandaşlar, Başkan Güder’in hala Ak Parti ilçe başkanı havasından çıkmadığı görüşünde birleştiler.

31 mart seçimlerinden sonra Belediye Başkanı olan Güder’in, yönetim ekibinin bulunmadığını ileri süren vatandaşlar;  Osman Güder başkanlığı çözmediğini, “Vizyonu, fikri, projesi, ideali, hedefi “olmayan bir belediye başkanı olduğunu ısrarla altını çizdiler.

Battalgazi belediyesinde herkesin tıkır tıkır parasını aldığını ancak hiç kimsenin bir iş yapmadığı şeklinde eleştirilerin de maruz kaldı.

Malatyalılar Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in beceriksizliği konusunda ortak düşünce sergilemeleri dikkatlerden kaçmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçadağ, Türkiye’ye siyaset dersi vermektedir.
Akçadağ, Türkiye’ye siyaset dersi vermektedir.
Sağlık Sen’den şiddete kınama
Sağlık Sen’den şiddete kınama