• Reklam
Zor Günleri atlatacağız
Reklam

Zor Günleri atlatacağız

Korona Virüs  salgınıyla yapılan mücadelede çalışmalarına hız veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar;

04 Nisan 2020 - 05:01

 

Zor Günleri atlatacağız

Korona Virüs  salgınıyla yapılan mücadelede çalışmalarına hız veren Yeşilyurt Belediye Başkanı  Mehmet Çınar, Konora Virüs Salgını dolayısıyla ilçe de başlatılan mücadelede atom karınca gibi çalışmaya devam ediyor. Başkan Çınar “ Vatandaşlarımızın panik yapmamalarını ve tedbirlerini almasını istiyoruz. Herkes kendi üzerine düşeni yaparsa bu salgını daha çabuk sürede atlatırız.” Dedi.

Dünya’da ve Türkiye’de çok sayıda insanın hayatının kaybetmesine yol açan Koronavirüs salgınının önlenmesi için herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesini isteyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Yeşilyurt Belediyesi olarak ülkemizde de hızla yayılan koronavirüs salgınının bir önce kontrol altına alınması ve bertaraf edilmesi adına üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam ettiklerini” söyledi.

Başkan Çınar açıklamasına şöyle devam etti “İlçemizin her noktasında dezenfekte çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürmekteyiz.  Koronavirüs yakın temas sonucu bulaşan bir hastalık olduğu için özellikle esnafların ve halkımızın bir arada olduğu pazar yerlerindeki dezenfektan çalışmalarına ağırlık verip,  pazarcı esnafımıza maske ve eldiven dağıttık. Pazar yerlerini dezenfekte ediyoruz. Vatandaşlarımızın evden çıkmamaları için ekiplerimiz tüm bölgelerimizde araçlarla gezerek anonslar yapmaya devam ediyor. Evden çıkmayan hemşerilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılamak adına başlattığımız ‘Siz İsteyin Biz Getirelim’ projemizle de talep edilen gıda ve temizlik ürünlerini Yeşil Gıda Marketten temin edip, vatandaşlarımızın evine kadar ulaştırdıklarını” kaydetti.

Başkan Çınar “Koronavirüsten dolayı dünyanın farklı ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde can kayıpları yaşanmaktadır, bunun önüne geçmek alınacak tedbirlerle olur. Açıklanan ciddi tedbirlere herkesin harfiyen uyması gerekmektedir. Bizlerde bu konuda tüm imkânlarımızı seferber ettik. İlçemizde belediyemize bağlı bütün eğitim merkezlerimizin faaliyetlerini durdurduk, halkımızı bilinçlendirmek adına elimizden geleni yapıyoruz, temizlik çalışmalarına yoğunluk verdik. İnşallah hem bizim hem de vatandaşlarımızın alacakları önlemlerle bu virüs salgınından bir an önce kurtulacağız. Vatandaşlarımızın panik yapmamalarını ve tedbirlerini almasını istiyoruz. Herkes kendi üzerine düşeni yaparsa bu salgını daha çabuk sürede atlatırız.  Vatandaşlarımıza çağrımız; Cumhurbaşkanlığımız tarafından açıklanan tedbirlere lütfen uyalım ve mümkün olduğunca evden çıkmayalım, çıktığımız zamanda gerekli tedbirleri alıp, en kısa sürede evimize dönelim.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeşilyurt’ta Aylar sonra Cuma Namazı eda edildi
Yeşilyurt’ta Aylar sonra Cuma Namazı eda edildi
Başkan Gürkan’dan İstanbul’un Fethi mesajı
Başkan Gürkan’dan İstanbul’un Fethi mesajı