Alternatif yolda sona yaklaşıldı

Alternatif yolda sona yaklaşıldı

Yıllardır kördüğüm olan Malatya trafiğini çözecek Çevreyoluna  alternatif yolun kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

04 Nisan 2020 - 05:05

Alternatif yolda sona yaklaşıldı

Yıllardır kördüğüm olan Malatya trafiğini çözecek Çevreyoluna  alternatif yolun kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Başkan Gürkan, “Uzun yıllardan beri Malatya’da ikinci yol diye tabir ettiğimiz alternatif bir yol açılması gerçekleştirildi. Açılan bu yolun büyük ölçüde asfaltlanması gerçekleştirildi. Şu anda sanatsal yapılar diye tabir ettiğimiz kaldırım ve ışıklandırma ile ilgili çalışmalar başlatıldı.  Kısa bir zamanda bu çalışmalar tamamlanacak. Alternatif yol diye tabir ettiğimiz ilk defa ana aksa bir alternatif yolu Sivas yolu ile bağlayacağız.Bu bulvar açıldığı takdirde, bir taraftan Kuzey Çevre Yoluna, bir taraftan Kuzey Kuşak Yoluna, bir taraftan alternatif yollara bağlandığı gibi, diğer taraftan sağ akstan hastanelere gidilmesi, sol aksta da Sivas Yolu ve Sanayi ile birlikte Ankara yoluna bağlantı gerçekleştirileceğini” söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çevreyoluna alternatif yol güzergâhı olarak açılan 25 metrelik imar yolunda incelemelerde bulundu.

İnceleme sonrası burada bir açıklama yapan Başkan Gürkan, “Ergenekon köprüsünden başlayan Alparslan Türkeş Bulvarı yol çalışmalarını yerinde inceledik. Yapılan çalışmaları yerinde görüp, incelemelerde bulunduk. Büyükşehir Belediyesi Yol ve Asfalt Daire Başkanlığı ekiplerimize teşekkür ediyorum.Covid – 19 virüsünün dünyayı ve ülkemizi etkilediği bu dönemde, bir taraftan Büyükşehir olarak virüsle mücadele edilirken diğer taraftan da hizmetlerin aksamaması için ilgili birimlerimiz yoğun gayret içerisindeler” dedi. 

Mevcut 4 şeritli olan yolumuzu 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere 6 şeride çıkardık. Yol boyunca ayrıca, çift yönlü otopark, yeni alternatif yoluna bağlantı, çevre düzenleme çalışmalarıyla yakında tüm vatandaşlarımızın hizmetine açılacaktır.

Biz geldiğimizde ve yapmış olduğumuz değerlendirmelerde Malatya’nın en büyük probleminin ulaşım ve trafik olduğunu gördük.Diğer taraftan da Yakınca’da yine bir alternatif yol ile birlikte Güney Kuşak yoluna bağlantı düşünüyoruz. Önümüzdeki yıl da Kuzey Kuşak Yolu ile ilgili bu yıl bütün kamulaştırma işlemlerini başlattık.Kuzey Kuşak Yolunun kamulaştırmasını bitirip, gelecek yıl oranın asfaltlama çalışmalarına başlamayı arzu ediyoruz.

Karayolları ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesi içerisinde yine Kuzey Kuşak Yolunun viyadük diye tabir ettiğimiz Hanımın Çiftliği Viyadüğünün de Karayolları nezdinde yapılması noktasında çalışmalarımız ve girişimlerimiz devam ediyor.

Bu çalışmaları yürüten personellerimize teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların Malatya’mıza ve herkese hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya’ya 300 dönümlük park kazandırılıyor
Malatya’ya 300 dönümlük park kazandırılıyor
"İlyas Mahallemize Nezih Ve Modern Bir Kitap Kafe Kazandırıyoruz"