İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ve Bülent Tüfenkci Etkisi!

İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ve Bülent Tüfenkci Etkisi!

14 Mayıs seçimlerine 2 haftalık bir süreç kala Malatya’da siyasetin nabzı hızla atmaya devam ediyor.

30 Nisan 2023 - 02:32 - Güncelleme: 30 Nisan 2023 - 02:35

AK Parti Malatya listesine her ne kadar tepki olduğunu bilsek te hatırı sayılır birkaç aday sebebiyle seçmenin bu durumu tolere edebileceği konuşulanlar arasında. Özellikle bir dönem bakanlık yapan Bülent Tüfenkci’nin Malatya ekonomisine katkı amaçlı gerek Ticaret Bakanlığı gerekse Maliye ve Hazine Bakanlığı’nda Malatya’nın teşvik bölgesi olması kapsamında ve kredilerin verilmesi anlamında desteklerinin var olduğu AK Parti seçmeninde teveccüh görmesini sağlıyor.

Yine Akçadağ’da hatırı sayılır bir oy potansiyeline sahip ve Malatya’nın değerli ailelerinden Ölmeztoprak ailesinin bir ferdi olan ve AK Parti eski Milletvekili Fuat Ölmeztoprak’ın kızı olan İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ismi üzerinde yoğunlaşan seçmenin bu iki isim dışında diğer adaylara ilgi göstermediği gelen kulis bilgileri arasında. Özellikle İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak adaylığı açıklanır açıklanmaz kısa sürede sosyal medya başta olmak üzere bir çok yorum, beğeni ve paylaşım aldığı gözlerden kaçmadı. Genç, idealist ve başarılı bir şahsiyet olması İnanç Siraç Hanım’a olan güveni ve teveccühü fazlasıyla arttırıyor. 

Akçadağ’ın geçmiş dönem seçimlerinde önemli bir etkisinin olduğu gerçeği İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak için önemli bir avantaj olarak görünüyor. AK Parti’nin İlk 3 ismi arasında yer alması meclis yolunu gösteriyor. 

İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak isminin AK Parti listesinde yer bulmasıyla Malatya’da internet ortamında en çok ismi aratılanlar arasında 1. Sırada yer alması ise dikkat çeken başka bir detay.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya'da Yapı Güçlendirme Çalışmaları Hız Kazanıyor
Malatya'da Yapı Güçlendirme Çalışmaları Hız Kazanıyor
İYİ Partili Göçmez 'Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı'
İYİ Partili Göçmez 'Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı'