Arapgir’de inceleme
Reklam

Arapgir’de inceleme

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanları ile birlikte Arapgir ilçesinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldiler. 

07 Ağustos 2021 - 03:23

Arapgir’de inceleme

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanları ile birlikte Arapgir ilçesinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldiler. 

HİZMETLERDEN MEMNUNUZ

Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinden memnun olduklarını belirten Çakırsu Mahalle Muhtarı Nevzat Şahin, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan, gereken çalışmaları, gerektiğinden fazla bir şekilde bizlere ulaştırıyor. Allah kendisini başımızdan eksik etmesin. Başkanımızla görüşmek istediğimizde herhangi bir sıkıntı yaşamadan, beklemeden rahatlıkla görüşebiliyoruz. Selahattin Başkanıma şahsım ve mahallem adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

YAPTIKLARI HİZMETLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM

Arapgir İlçesine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür eden AK Parti Arapgir İlçe Başkanı Ebubekir Taş ise, “ Büyükşehir Belediye Başkanımız asfalt çalışmalarıyla birlikte MASKİ yatırımlarını incelemek için ilçemize geldiler. Ben kendilerine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

BÜYÜKŞEHİR UHDESİNDE OLAN YOLLARININ HEPSİ ASFALTLIYORUZ

Arapgir İlçesi Çakırsu Mahallesi sakinlerinin sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür eden Başkan Gürkan, “Gerçekten de Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımız Malatya genelinde hizmet destanı yazıyor. İlçe ziyaretlerimizde yapılan yolları inceliyoruz. 45 derece sıcağın altında, erişilmesi zor yerlerde hakikaten çok güzel yollar yapılmış durumda. Eksik olan yerler var onlarda en kısa sürede tamamlanacak. Yol medeniyettir. Dolayısıyla hemşerilerimizin yollarla bir an evvel tanışması ve insanlarımızın medeniyetle buluşması gerekiyordu. Sayın Cumhurbaşkanımız her toplantısında şunu ifade eder; ‘Yol medeniyettir. Medeniyetin insanımızla bir an evvel buluşması gerekir.’ Dolayısıyla biz yollarla insanları buluşturup, gönüllerle kucaklaştırmak için yola çıktık. Allah’a şükür iki yıl içerisinde Büyükşehir Belediyesinin uhdesinde olan yolların hepsi asfaltlandı. Bu Türkiye açısından önemli bir dönüm noktasıdır. Cumhuriyet tarihinin yerel yönetimlerdeki rekorudur. Dolayısıyla bu rekorları kıran ve destanları yazan Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımıza teşekkür ediyoruz.

Diğer taraftan MASKİ Genel Müdürlüğümüz yerleşim yerlerimize altyapı ve su götürmenin gayreti içerisinde. MASKİ Genel Müdürlüğümüzde iki yıl içerisinde Malatya’nın hiçbir yerleşim yerinde susuz hiçbir yer bırakmayacakları konusunda kendilerine hedef koydular. Onlarda bu hedefin %90’ını gerçekleştirdiler. İnşallah kalan kısımları da en kısa zamanda gerçekleştirirler. Kurak bir süreçten geçiyoruz. Dünyada ve ülkemizde Küresel ısınmayla birlikte iklim değişikliğiyle sularda azalma var. Bütün bunlarla beraber Malatya’da %95 - %98 oranında sularımız akıyor. Buda önemli bir şeydir. İnşallah Malatya’ya yeni bir kaptaj yaparak Malatya’yı ikinci bir defa daha sigortalama gayreti içerisindeyiz. Sadece bu hizmetleri yapmıyoruz. Diğer alanlarda da Türkiye’de rekor kıran bir belediye hüviyetindeyiz. Çalışmalarımızı yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler çalışmalarımızı yaparken Sayın Bülent Tüfenkci bakanımız hem Ankara’da hem de Malatya’da bizlerle her zaman birlikte olmuştur. Bu anlamda Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Bakanlarımız gittiğimiz yerlerde bizleri hiç boş çevirmemiştir. Bütün teşekkürlerimiz başta Sayın Cumhurbaşkanımızadır. Bizleri her konuda destekleyerek Malatya’mızı rekorların üzerine çıkaran Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Hizmetlerimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”şeklinde konuştu.

GİTTİĞİMİZ HER YERDE HİZMETTE AYRIM YAPILMADIĞINI GÖRÜYORUZ

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Çakırsu, kendini bölgemizde fark ettiren bir mahallemiz. Önemli olan mahallemizde yaşayan insanlarımızın huzurlu ve mutlu olmasıdır. Mahalleye gelindiğinde hemşerimizin aidiyeti ve hissiyatı yaşayabilmesi önemlidir. Büyükşehir Belediye Başkanımız hizmet ayrımı yapmadan kırsala ve merkeze aynı hizmetleri yaparak insanların önemli olan mutluluğu deyip insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi içerisinde insanı öncelik alan hizmet anlayışı yürütüyor. Dolayısıyla insanın olduğu her yerde yerel anlamda Büyükşehir Belediyemiz var. Gittiğimiz yerlerde de bunu görüyoruz. Bunun için başkanımıza teşekkür ediyoruz. En ücra köşede de, merkezde de Büyükşehir Belediyemizin hizmetini görüyoruz. Belediyecilikteönemli olan, insanla ilgili ve insanın mutluluğunu esas alan bir çalışmayı ortaya koymaktır. Geçtiğimiz yolları görüyoruz. Sadece yapılan grup yollarını maliyete vursanız Arapgir’de belki 50-60 milyonluk bir yatırım yapılmış. Arapgir merkeze arıtma tesisi yapılacak. Kanalizasyon içmesuyu baktığımız zaman maliyet gerektiriyor. Bütün bu maliyetlerin ötesinde insan varsa hizmeti götürmekte bizim işimiz diyerek başkanımız yola çıktı. Ben şahidim başkanımız her yerde söylüyor; parayı buluruz yeter ki insana hizmet edelim, kardeşlik edelim. Birlik, beraberliğimiz zedelenmesin. Gittiğimiz her yerde de hizmette ayrım yapılmadığını görüyoruz. Başkanımızın bu noktada ki gayretine de teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turgut Özal Üniversitesi'nde Başarı Meyveleri
Turgut Özal Üniversitesi'nde Başarı Meyveleri
MADEF Öncülüğünde 81 İl Toplantısı Yapıldı
MADEF Öncülüğünde 81 İl Toplantısı Yapıldı