YEŞİLDER 10. Yaşını kutlamalara başlayacak

YEŞİLDER 10. Yaşını kutlamalara başlayacak

17 Ekim 2020 - 17:40

YEŞİLDER 10. Yaşını kutlamalara başlayacak

2021’i,  Malatya’da “YEŞİLDER SOSYAL SORUMLULUK” yılı ilan etmek için hazırlıklara başlayan YEŞİLDER Kültür Akademisi Başkanlığı çalışmalarında son noktaya geldiği öğrenildi.

Konuya ilgili gazetemiz muhabirine açıklamada bulunan Ahmet Kadıoğlu “ 2021 yılını Allah’ın izniyle, YEŞİLDER Sosyal Sorumluluk “ yılı ilan edeceğiz. Bu konuyla ilgili paket bir hazırlık yaptık. YEŞİLDER olarak hedefimiz Malatya’da ve ilimiz dışında yaşayan Malatyalıların, Malatyalılık bilinciyle hareket etmesine katkı sağlamaktır. Hazırladığımız sosyal sorumluluk projeleriyle, inşallah tüm Malatyalı hemşerilerimi kuşatacağız. Komşuluk hukuki içerinde bir araya gelerek, aramızda ki bağları daha da güçlendireceğiz. Dünyada, hemşerilik bağları denilince parmakla gösterilen bir şehir olmak istiyoruz. “ dedi.

  YEŞİLDER Kültür Akademisi olarak, şehrimizin yaşayan kültürel değerlerini görünür, elle tutulur ve sahiplenmek için yola çıktıklarını anlatan Başkan Kadıoğlu “ Şehirler, mahallelerden oluşur. Mahalle kültürleri, şehirlerin kimliğini oluşturmasında çok önemlidir. Geçmişten, günümüze kadar gelen iyi, güzel, doğru geleneklerimiz var. Ama şu an gördüğümüz kadarıyla, çarşı kültürü, mahalle kültürlerini bastırıyor. Çarşı kültürün, şehir kültürü olunamayacağını bilinmesinin istiyoruz. Şeklinde ifade etti.

Bir avuç Malatya sevdalısının bir araya gelerek kurduğu YEŞİLDER’in, Şehrin sosyal, kültürel, ekonomik, güncel sorunları karşısında, toplumsal refleks geliştirecek olgunluğa eriştiğinin altını çizen Başkan Kadıoğlu “ 2021 yılını, Malatyalılar için Yeni Altın çağın miladı olması için düğmeye basıyor. Birbirinden ilginç ve sürpriz projelerle, hemşerilerimizin gönlünde taht kuracaklarını “ söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’da toplu açılış yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’da toplu açılış yaptı
Ak Parti Malatya İl teşkilatında değişen bir şey yok.
Ak Parti Malatya İl teşkilatında değişen bir şey yok.