Lütfi Özgünaydın  Malatya’da

Lütfi Özgünaydın  Malatya’da

Come and Join Us/Gel Katıl Bize adlı AB projesi çerçevesinde Lütfi Özgünaydın, Malatya Fotoğraf ve sinema derneğinin davetlisi olarak Malatya’ya geliyor.

17 Ekim 2019 - 01:00

Lütfi Özgünaydın  Malatya’da

T.C. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığınca Yerel STK’lar Hibe Programı kapsamında finanse edilen, Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD tarafından yürütülen, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından da desteklenen Come and Join Us/Gel Katıl Bize adlı AB projesi çerçevesinde Lütfi Özgünaydın, Malatya Fotoğraf ve sinema derneğinin davetlisi olarak Malatya’ya geliyor.

Fotoğraf Sanatçısı-Yazar Lütfi Özgünaydın, 18 Ekim  Cuma günü saat 19.00 da, MAFSAD’ta, “Çukurova- Yaşar Kemal” ve  “Bir Zamanlar “ isimli gösterilerini yapacak, kitaplarını imzalayacak.

“Amaç, Kültür Sanata Katkı Sunmak”

Özgünaydın etkinlikle ilgili olarak,  “ Durmak yok, gösterilere ve söyleşilere devam. Bir iki kelime benim yada önemli yazarların sözünü toplumla buluşturursam ne mutlu bana. Kültür ve sanatın gelişmesi için küçük bir katkım olursa çok sevinirim. Malatya’ya gidiyorum; bizim oralara hemşehrilerimle buluşmak beni çok mutlu edecektir. Malatya’da İki gün kalacak ve Malatya fotoğrafları çekeceğim,  dönünce Malatya’yı anlatacağım” dedi.

“Yaşar Kemal’den Çok Şey Öğrendim”

Lütfi Özgünaydın Malatya’da  Çukurova- Yaşar Kemal etkinliğini gerçekleştireceği için çok mutlu olduğunu söylüyor:  “Yaşar Kemal benim yolumu çizen büyük insan... Ondan çok şey öğrendim. Onun ismi benim tanınmamı sağladı. Ondan aldığım güçle  daha çok çalıştım. Onu hiçbir zaman unutmuyorum.Rahmetle ve Saygıyla anıyorum. Ayrıca Doğduğum toprakların Kemaliye (Eğin)’in son elli yılını fotoğraflarla anlatacağım  için mutlu oluyorum” dedi.

Lütfi Özgünaydın önümüzdeki haftalarda yine gösterilerini sürdürecek. 26 Ekimde Fürüzan gösterisi TÜYAP Kitap Fuarının açılışında ise. Tuyap tarafından yılın yazarı seçilen Adnan Binyazar gösterisi ve söyleşisini gerçekleştirecek.

Etkinlikle ilgili bilgi için 0 505 759 5213 numaralı telefondan iletişim sağlanabilir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hekimhanlılardan Başkan Gürkan hizmet teşekkürü
Hekimhanlılardan Başkan Gürkan hizmet teşekkürü
İstasyon caddesi yeni baştan yapıldı
İstasyon caddesi yeni baştan yapıldı