Battalgazi'de karanlık dönem (1)
Mümtaz TOY

Mümtaz TOY

Baş Yazı

Battalgazi'de karanlık dönem (1)

13 Ocak 2021 - 04:03

Battalgazi’de karanlık dönem (1)

Malatya deyince akıllara önce Battalgazi daha sonra ise Kayısı gelmektedir. Ancak Selahattin Gürkan’ın, Malatya Büyükşehir belediye Başkanlığına seçilmesinin ardından göreve gelen Osman Güder’in izlediği  hizmet ve proje politikalarının iflas ettiğini teessürle takip etmekteyiz.Küçük olsun, benim olsun anlayışına en bariz örneği, Battalgazi  belediyesinin makam odasında yapayalnız oturmakta olduğunu biliyoruz.

Ak Parti teşkilatında 10 yıl ilçe Başkanlığı yapan Osman Güder’in seçimlerde aldığı yüzde 72 lik oy oranın başarıya verilen destek olmadığını aksine İlçedeki Erdoğan sevdalıların, Güder’e verilen kredi olduğunu görmekteyiz. Ne yazık ki, kredi erken tükendi. Battalgazi ilçesi, Türkiye’de ki en başarısız belediyeler arasında ilk sıraya yerleşti.

Battalgazi Belediyesinin icraatlarını kıyaslayacağımız tek kurum ise Kentin batı kanadını oluşturan Yeşilyurt Belediyesi oluyor. Nitekim, her iki belediyenin de nüfus ve bütçeleri bir birine eşit sayılacak oranlarda. Her iki belediyede, birbirlerinin turnosal kağıdı olmaktadır. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Yeşilyurt Belediyesinin icraat ve faaliyetlerine bakalım, bir de Battalgazi belediyesinin. Çağın vebası Koranadan en çok Yeşilyurt belediyesi sınırlarında yaşayan vatandaşlar mı etkilendi, yoksa Battalgazi’de yaşayanlar mı?

İddialara göre Battalgazi Belediyesi devlet tarafından korona mücadelesi kapsamında verilen milyonlarca lira, başka alanlarda kullanılarak ciddi bir zaaf oluşturuldu.

Osman Güder’in işlevsiz belediyecilik anlayışı en başta kendisine zarar vermekte iken diğer yardan ilçesine ve partisine zarar verdiğini görmekteyiz. Önümüzde yapılacak seçimlerde, Ak Partinin Battalgazi’de oylarının ne kadar düşeceğini hep birlikte göreceğiz.  Battalgazi artık eski Battalgazi değil. Vatandaşlar , Battalgazi Belediye Başkanından ümidini çoktan kestiler. Zaten Osman Güder’e yakın isimlerin ifadelerine göre, Osman Güder tek dönem başkanlık yapacakmış.

Gürkan Döneminde Türkiye’de parlayan yıldız konumunda bulunan Battalgazi Belediyesinin şimdi ışıkları kararmış viran bir yerleşim merkezi olduğunu görmekteyiz. Battalgazi belediyesi ile Yeşilyurt Belediyesi arasında ki makas derin bir uçuruma dönüştü. Gelecekte nasıl bir Battalgazi olacağını ise hiç tahmin edemiyoruz.

Ancak Battalgazili hemşerilerimizin    sabır taşlarının çatladığı ortada.

Gelecek yazımızda konuyu açık ve belgeler ışığında kaleme alacağız.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar