• Reklam
Rehber öğretmeninden öğrenci ve velilere uyarı
Reklam

Rehber öğretmeninden öğrenci ve velilere uyarı

Etkin Kurs Merkezi Rehber Öğretmenlerinden Nazife Akbulut’dan öğrenci ve velilere uyarılar yapıldı. Akbulut gazetemize yaptığı açıklamada ;

23 Nisan 2020 - 17:30 - Güncelleme: 23 Nisan 2020 - 17:57

Rehber öğretmeninden öğrenci ve velilere uyarı

Etkin Kurs Merkezi Rehber Öğretmenlerinden Nazife Akbulut’dan öğrenci ve velilere uyarılar yapıldı. Akbulut gazetemize yaptığı açıklamada ;

“SEVGİLİ ÖĞRENCİLER VE DEĞERLİ VELİLER

 Tüm dünyayı etkisi altına alan on binlerce insanın ölümüne neden olan corona virüs salgını nedeniyle hepimiz evde kalıp izole durumunda kaldık.

  İnsanlar bu dönemde salgın  ile ilgili gelişmelere bağlı olarak çeşitli psikolojik tepkiler verebiliyorlar. Bunlar; kaygı, endişe, panik, öfke, çaresizlik, şaşkınlık, heyecan, merak gibi sıralayabiliriz.

  Saygıdeğer velilerimiz kursumuzdaki eğitime ara verilmiş olması bir tatil değildir. Koronavirüs (covid-19) hastalığının bulaşmasını engellemek için alınmış bir önlemdir. Bu çerçevede sınav velilerine bir kaç tavsiyem olacaktır. Öğrencilerimizin eksiklerini kapatmak için bu süreci iyi kullanmaları, rutinlerini(özellikle uyku saatleri) oluşturmalarını ve sınav hazırlıklarını bilinçli bir şekilde geliştirmelerini, öğretmenleri ile bilgi alışverişlerinde erteleme davranışı sergilememelerini istiyoruz. Sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatmak için çocuklarımızın yanında olduğumuzu gösterecek davranışlar sergileyelim. Sakin olalım, onlarla karşılıklı sert diyaloglara girmeyelim. Gün içerisinde sohbet etmeye ,  birlikte zaman geçirmeye özen gösterelim. Çocukların TV izleme süresini sınırlı tutmak, korkutucu görüntüler içeren videolar ve görsellerden uzak tutarak olumsuz haberlere doğrudan maruz kalmalarını engellemek siz anne-babaların kontrolünde olmalıdır. Çocuğunuzun sorularına geçiştirici değil gerçekçi cevaplar verilmeli. Aksi takdirde kaygı düzeyinin artmasına sebebiyet verecektir.

  Her zaman olduğu gibi bugünde aile-kurs birliğimizi sürdürerek  bu süreci atlatacağız. Artan kaygı ve paniğin giderilmesi için biz Etkin Kurs ailesi olarak siz öğrencilerimiz  ve değerli velilerimizin hep yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu süreci en az hasarla geçirmek ve her anı fırsata çevirmek için elimizden gelen tüm imkanları sizlere sunduk. Oluşturduğumuz dijital sanal sınıflar ile her hafta 22 saat canlı ders yapıyoruz, 4000 dakikanın üstünde video ders yayınladık, youtube  kanalı açtık  soru ve paylaşımlarına devam ediyoruz. Türkiye’de ve Malatya’da bir ilke imza attık. Etkin Kurs Merkezi olarak Evde Deneme uygulamasını başlattık, evlere tek tek denemeler bırakıp optikleri evden topladık. Deneme sonuçları bireysel karne olarak öğrenci ve velilerle paylaşılıp analizleri yapıldı. Şimdiye kadar 20 deneme ve 6 online deneme yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Oluşturduğumuz soru grupları ile binlerce soruya 7/24 cevap veren öğretmenlerimiz ile gurur duyuyoruz. Yaptıklarımız ve yapacaklarımız henüz bitmedi! Bu zorlu süreci doğru yönetmek için  Medipol Üniversitesi ile birlikte Karantina Akademisi kurduk. Kurumumuza özel veb tabanlı Dersonet sistemi ile konu sonu denemeler, konu kavrama testleri(kkt), e-sınav uygulandı ve uygulanmaya devam ediyor. Koçluk sistemine yeni bir boyut getirdik. Her öğrencimizle her gün görüşülerek psikolojik destek verilmektedir. Birebir rehberlik ile her zaman yanınızda olduk ve olmaya devam ediyoruz.

  Bu süreçte öğrencilerimizi ve velilerimizi yalnız bırakmayan ,  büyük bir özveri ile çalışan çalışma arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.  Bir kez daha rahmet ve bereket ayına ulaştık. Rabbim nefsimizi terbiye ettiğimiz , feyz dolu oruçlar tutmayı nasip etsin, Hayırlı Ramazanlar.Farklı  kurum olarak farkındalıkla dolu bir hayat dileklerimle…” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Güder, MASKİ Genel Müdürü Karataş’ı ziyaret etti
Başkan Güder, MASKİ Genel Müdürü Karataş’ı ziyaret etti
FIRAT EDAŞ'TAN Dolandırıcılık uyarısı
FIRAT EDAŞ'TAN Dolandırıcılık uyarısı