YEŞİLDER’den, Fatih Kerimoğlu’na tam destek

YEŞİLDER'den, Fatih Kerimoğlu'na tam destek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Danışmanlığına atanan Av. Fatih Kerimoğlu’na, YEŞİLDER Hukuk Akademisi Başkanı Av. Halil İbrahim Önal’dan hayırlı olsun ziyareti.

14 Kasım 2020 - 05:18 - Güncelleme: 14 Kasım 2020 - 12:18

YEŞİLDER’den, Fatih Kerimoğlu’na tam destek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Danışmanlığına atanan Av. Fatih Kerimoğlu’na, YEŞİLDER Hukuk Akademisi Başkanı Av. Halil İbrahim Önal’dan hayırlı olsun ziyareti.

Ziyarete,  YEŞİLDER  Yönetim kurulu Başkanı Mümtaz Toy’a, Başkan Yardımcısı Ahmet Mercan, Yeşilyurt Kadın Kolları Başkanı Merve Sönmez, Medya ve Halkla İlişikler Başkanı İsrafil Çatalkaya, , Kadın kolları üyesi Hülya Doğan Başkan Önal’a eşlik etti.

YEŞİLDER Hukuk Akademisi faaliyetleri ve  projeleri arasında bilgi veren Önal  burada yaptığı konuşmada “ YEŞİLDER olarak, hemşerilerimize karşı sorumluluk ve görevlerimizin bilinciyle hareket etmeye özen gösteriyoruz. Bugüne kadar yaptığımız sosyal sorumluluk projeleriyle kamuoyunun dikkatini üzerimize çekmeyi başardık. YEŞİLDER yerel bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Hukuk akademisi olarak ta yerel değerlerimizi, geleneklerimizi özgün hukukları içersinde değerlendirerek, genç nesillerimize anlatmak istiyoruz. Arkadaşlık, komşuluk, meslektaşlık, dostluk, küçüklerimiz, büyüklerimiz gibi konuları hukuklarını da öne çıkarmak gençlerimize anlatmak istediklerini ifade etti.

Önal konuşmasını şöyle devam etti. “ Malatya, metropol kentlerin dışında en çok göç alan ve göç veren bir şehir olması hesabıyla, kültürel dokusunun sosyolojik olarak yeniden gözden geçirilmesine inanıyoruz. Bu konuda Sayın Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın da bizlere  ilham veren irfanından istifade etmek istiyoruz. O, tüm Malatyalılar için milattır. Biz de YEŞİLDER olarak, STK platformunda Malatya için Milat olmaya namzediz. “dedi.”

Sayın Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın, hukukçu bir meslek büyüğümüzü Danışman olarak en yakınında tutması, hukuka verdiği önemi göstermektedir. Şehrül Emin’in vasfı da yaptığı işlerin her daim bir hukuka uygunluğudur. Fatih Ağabeyimizin bu ağır sorumluluğunun bilinciyle, görevini en mükemmel şekilde yapacağına inancımız tamdır. YEŞİLDER ailesi olarak, yeni görevinin kendisine,ailesine hayırlar getirmesini diliyor ve kendisine her zaman destek olacaklarını “ ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kerimoğlu “ Sayın Başkanımız, Malatya’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarına ciddi anlamda değer vermektedir. Bizlere verdiği talimatlarla da, bu durumu sık sık vurgulamaktadır. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak, gönüllü  olarak şehrimize, hemşerilerimize hizmet eden tüm derneklerimizin yanındayız. YEŞİLDER’in kuruluşundan itibaren çok güzel faaliyetlerde bulunduğunu takdirle izliyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde, YEŞİLDER’le ortak bir sosyal sorumluluk projesinde birlikte çalışırız. YEŞİLDER Yönetim kuruluna, Sayın Başkanımıza ve şahsıma gösterdikleri güven ve itimattan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret programının  ardından, YEŞİLDER Yeşilyurt Kadın Kolları Başkanı Merve Sönmez, Fatih Kerimoğlu’na çiçek verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Aydın Baruş, Deprem Bölgesinde İncelemelerde Bulundu
Vali Aydın Baruş, Deprem Bölgesinde İncelemelerde Bulundu
Başkan Gürkan depremin merkez üssünde
Başkan Gürkan depremin merkez üssünde