YEŞİLDER Akademi Sarıoğlu’na emanet
Reklam

YEŞİLDER Akademi Sarıoğlu'na emanet

YEŞİLDER (Yeşiltepe Eğitim Deneğinin) bünyesinde kurulan YEŞİLDER Akademi’nin başkanlığına,Avukat Çağrı Sarıoğlu getirildiği ifade edildi.

09 Haziran 2019 - 15:57 - Güncelleme: 09 Haziran 2019 - 23:47

.

YEŞİLDER Akademi Sarıoğlu’na emanet!

YEŞİLDER (Yeşiltepe Eğitim Derneği) bünyesinde kurulan YEŞİLDER Akademi’nin başkanlığına Avukat Çağrı Sarıoğlu’nun getirildiği ifade edildi.

YEŞİLDER Akademi’nin 18 aylık planları arasında, 32 eylem planı bulunuyor. Bunlar arasında dijital kütüphaneler kurmak, araştırma merkezi açmak ve gönüllük esasına dayalı kulüpler kurmak YEŞİLDER Akademi Başkanı Avukat Sarıoğlu, “Bir üretim laboratuvarı olacak burası. Hem sahada model olabilecek eğitim programları geliştirmeyi hedefliyoruz, hem de araştırma merkezi kurup orada fikir-düşünce atölyeleri oluşturacağız” dedi.

MODEL EĞİTİM PROGRAMLARI GELİŞTİRECEK

Akademiyi kurgularken, hem sahada model olabilecek eğitim programları geliştirmeyi hedeflediklerini, hem de araştırma merkezi kurup orada fikir üretilecek düşünce atölyelerinin yer alacağı bir anlayıştan yola çıktıklarını belirten Sarıoğlu, YEŞİLDER bünyesinde bulunan eğitim, AR-GE, dış ilişkiler vb. komisyonlarının farkını da şöyle anlatıyor: “Onlar bir projeyi yaptıklarında hedefleri bir faaliyeti tasarlamak ve belli sayıda kişiye dokunmaktır. Biz bir eğitim programı geliştirip uygulayacaksak bu bir anlayış geliştirme şeklinde olacaktır. Bunu pilot uygulama olarak geliştirip, mezun derneklerimize servis edeceğiz. Tabi ekipmanlarını da sağlayacağız. Uzaktan eğitim teknolojimiz var. Yerel bir derneğin de tüm bunları başaracağına inanıyoruz.”

18 AYLIK ÇALIŞMA PLANLANDI

YEŞİLDER Akademi’nin 2019-2021 Strateji Planı’nda 18 aylık zaman diliminde yapılacaklar madde madde yer alıyor. Bu süreçte 5 strateji, 10 hedef, 22 faaliyet planlanıyor. Bunlara ek olarak 32 genel eylem planı da bulunuyor. Nitelikli yenilik arayışı kapsamında ortaya çıkan program bünyesinde 18 ayda 14 tane eğitim programı geliştirmeyi hedefleniyor. YEŞİLDER Akademi’nin 30 kişiden oluşan bir Danışma Kurulu da bulunuyor. Bu kurul içinde çeşitli üniversitelerden, alanında isim yapmış kişiler yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muhtarlara MUBİS bilgi sistemi anlatıldı
Muhtarlara MUBİS bilgi sistemi anlatıldı
Sergen Yalçın Ankaragücü Maçını değerlendirdi
Sergen Yalçın Ankaragücü Maçını değerlendirdi