ERKEN SEÇİM OLUR MU?   
Osman Ayhan

Osman Ayhan

ERKEN SEÇİM OLUR MU?   

22 Kasım 2019 - 22:35

     

 Muhalefet partileri hergün seçimler erken yapılsın diyorlar, oysa bu son üç yılımız hep seçimle geçti. 2017 yılı nisan ayında cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için sandığa gittik, 2018 yılı haziran ayında cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için sandığa gittik, ardından 2019 yılı mart ayında yerel yönetimler seçimleri yapıldı. Yenilen güreşçi güreşe doymazmış, muhalefet partileride aynı böyle, seçimde, seçim diyorlar.

İktidar ardarda yapılan seçimler nedeniyle enflasyon rakamlarını çift haneli rakamlara yükselmesini önleyememiş ancak son açıklanan tefe, tüfe rakamları enflasyonun düşmeye bsşladığını göstermiştir. İnşallah enflasyon tek haneli rakamlara düşerde halkımız rahatlar, böyle bir ortamda seçim yapılsın demek doğru bir yaklaşım değildir, dar gelirliyi düşünen erken seçim olsun demez. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin 2023 yılı haziran ayında, yani zamanında yapılacağını cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan açıkladı. Enflasyon rakamları iniş trendinde iken yapılan bu açıklama piyasalara olumlu yansımıştır. Doğru olanda seçimlerin zamanında yapılmasıdır. Muhalefet partileri ikide bir seçim diyeceğine, halkı seviyorlarsa, hükümetin yaşlış uygulama ve politikalarına karşı, kendileri altarnatif bir program hazırlar, iktidara bir uyarı yaparlar. Altarnatif bir program sunmadan yapılan karalama kimseye fayda sağlamaz. Muhalefet partileri üreticiye, köylüye gidip ürününüz çok ucuza gidiyor diyorlar, aynı muhalefet partileri şehirde işçi ve memurlara aynı ürünler için çok pahalı diyerek, lktidarı yıpratmak istiyorlar. Oysa bilgisayar ve İnternet çağındayız, üreticiye söylenenide, tüketiciye söylenenide, anında herkes görüyor, artık seçmen boş lafları yutmuyor, gözünden kaçmıyor birşey.

1970 li yılların seçmeni artık yok, şimdi seçmen daha bilinçli, hayali vaadlere kanmıyorlar, inanmıyorlar. Halk yapıcı, dürüst, çalışkan siyasetçileri karşısında görmek istiyor. Ülkemizde bir terör gerçeği var, terör destekçisi siyasetçilere sçmenimiz, halkımız artık prim vermiyor. Gelecek bilgili, dürüst, temiz, çalışkan ve vatanını seven siyasetçilerindir. Ülkemzin bu siyasetçilere çok ihtiyacı var.  Hoşçakalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar