Gündeme dair düşünceler
Osman Aslan

Osman Aslan

Gündeme dair düşünceler

17 Ocak 2018 - 21:12 - Güncelleme: 17 Ocak 2018 - 23:34

Biz her türlü savaşı yaparız .Dünyaya ya meydan okuruz, Darbeleri de alt ederiz.. Dünyanın en Müstekbir ve şımarık ABD'sine bile kafa tutarız. Yeter ki haklı olalım. Bu milleti kimse sindiremez. Korkutamaz, yıldıramaz, durduramaz.

İnsanımız dinini tam yaşayamasa bile saygı duyar, sever ve kimseyi de dinine küfrettirmez.

Sözü adı lazım olmayan bir televizyon kanalında bir kısım medyanın da yumuşatıp allayıp pullayıp kedicik diye sempatik gösterip , milletin gözüne sokarcasına dansözlerini oynatıp keyfini çatan şahsa getireceğim.

Bel ki çoğu kişi Ülkenin yanı başında dış düşman tehditlerinin yaşandığı şu sıralarda şimdi bunun yeri ve zamanı mı diyebilir. Varsın desinler, ben yine de içimde geçen duygu ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Aklımızın ermediği bir çok olay ve konular vardır muhakkak. Ama özellikle benim aklım buna hiç ermedi, aklı eren varsa bana da izah etsin.

Milletimizin gözün içine baka baka, inadına ve kimseyi takmadan mübarek İslam dini ile alaycı bir üslup kullanarak dalgasını geçiyor. İşin garip yanı ne yetkililerin , ne duyarlı çevrelerin ne de siyasi iktidar sahiplerinin kılı kıpırdamıyor.

Bu nasıl bir iştir erenler!

Hani en azından Türk aile yapısına, örf adet ve geleneklerine, dini inançlarına saygısızlık edip, müstehcen yayın yapan kanallara ceza vermek için RTÜK- 6112 sayılı bir kanun vardı, neden işletilmez? Ya da daha caydırıcı bir ceza neden uygulanmaz? Hatta o kanal neden kapatılmaz? Ya da Dinimiz ile neden hala alay edip dururlar.? Bunu etkili ve yetkililerden kimse neden sorgulamaz?

Kimsenin özel hayatına karışmak gibi bir niyetimiz yok tabi ki. Benim itirazım kimse yaşam biçimini topluma dayatmasın. İnsanlar istediği gibi inanabilir, ateist olabilir, Yahudi, Nasrani vs.ona sözümüz yok varsın olsun. Sonucuna katlanır.

Bizim temennimiz insanların hidayet üzere olmasıdır. İnsanlar kendi tercihlerini istedği yönde ve dinde yapabilir. Buna C. Allah’ da tercih hakkı vermiştir. "Doğrusu biz ona, gerçek yolu gösterdik; ister şükreden (mümin) olsun, ister nankörlük eden (kâfir).”(Dehr suresi 3).. Ama bu özel hayat değil ki! Herkese açık bir tv kanalı aracılığı ile tüm milletin inanç ve değerlerine saygısızlık yapma yetkisini kim nereden alıyor?

Her işimizde ve hareketimizde dilimizden düşürmediğimiz İnşallah ve Maşallah gibi güzel kelimelerimizi kim neden alaya alarak kullansın! Var mı böyle bir rezillik?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar