Reklam
  • Reklam
Öznur Çalık sahaya çıktı, milletin kafası karıştı.
Mümtaz TOY

Mümtaz TOY

Baş Yazı

Öznur Çalık sahaya çıktı, milletin kafası karıştı.

27 Temmuz 2020 - 23:22

Birileri Yeni Malatyaspor üzerinden, Malatya’ya ihanet etti.

Hiç şüphesiz geçtiğimiz haftanın en skandal olayı, Yeni Malatyaspor’un, süper lig macerasının sona ermesi oldu. Bu konuda  federasyonu, hakemleri, fikstürü, siyasetçileri, iş insanlarını, taraftarları, futbolcuları zerre suçlamanın, gerçeğe ihanet olduğunu düşünüyoruz. Sezona, Ligin en marka teknik adamı Sergen Yalçın’la fırtına gibi başlayan, Avrupa’da başarı sağlayan, Türkiye kupasında yarı final kapısını zorlayan, takımın ikinci yarının başlamasıyla birlikte bir şeylerin ters yüz olduğu ortaya çıktı. Perde arkasında kendisinin takımın sahibi olduğunu düşünen biri veya birileri, Yeni Malatyaspor’u, süper ligden çekmeye karar verdiğini ve bu sebeple de, ilk yarıda kazanılan 24 puana rağmen düşürüldüğünü söyleyebiliriz. Birileri, Malatya halkına göstere göstere ihanet etti. Başka açıklaması yok ..Başkan Adil Gevrek’te, eli kolu bağlı, çaresiz olarak, kaderini razı oldu.

Korona Virüs ve işsizlik

İşkur verilerine göre Malatya’da resmi işsiz sayısı 40 binin üzerinde. Gerçek sayının ise, 100 binin üzerinde olduğu sanılıyor. İstihdam alanında, Organize sanayi ve hizmet sektörü arasında sıkışıp kaldığından, içine düştüğü kısır döngüden, kayısıya rağmen bir türlü sıçrayamıyor.

Tabi bu olumsuzluklara korona virüs gerçeğini de eklediğinizde, Malatyalılar, işsizlik ve fakirlik için kalıcı ve sürdürebilir bir çözüm bulmak zorundalar.

Yerel yöneticiler, STK’lar, Meslek örgütleri, vitrinlik değil, mutfaklık proje üretmeleri çok önemli. Rutin, sıradan toplantı ve görüşmelerle, bu sorun ortadan kalkmaz. Malatya’da işsizliği çözemezseniz, nitelikli nüfusu, şehir de tutamazsanız. 2000 binli yıllarda olduğu gibi büyük bir göç dalgasıyla karşı karşıya kalırız.

Öznur Çalık sahaya çıktı, milletin kafası karıştı.

Öznur Çalık’ın geçtiği sular bulanık akar. Muhalefetin, erken seçim var iddialarıyla gündemi çalkadığı bir süreçte, milletvekili adayı olmayacağım diye bir açıklama yapması, bana çok enteresan geldi. Sular tekrar berraklaştığında, Milletvekili Çalık’ın ne dediğini anlamış olacağız. Siyasetçilerin kararlarına güven olmaz.

Aday değilim, aday olmayacağı anlamına gelmez. Bana göre zaten aday gösterilmemektir.

Ayasofya ve Lozan

Sevr Osmanlıya, Lozan Cumhuriyetçilere dayatıldı. Her iki anlaşmada sağlıksız koşullarda imzalandı. İnönücüler Lozan’ı zafer diye gösterseler de, Türk milletine yakışan barış anlaşması olduğu her zaman tartışılır.

Ayasofya Camii, 86 yıl sonra muhteşem bir Cuma Namazıyla, aramıza geri döndü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, liderliği tescilledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Ayasofya’nın ilk cumasında, kayısı ikramıyla, ön saflarda yer alması da cidden şık bir jest oldu. Malatyalılar adına kendisine teşekkür ediyoruz.

Doğanşehir Belediyesi Zelyurt’a emanet edildi.

Malatyamızın medarı iftiharı Vahap Küçük’ün vefatıyla boşalan, Doğanşehir Belediye Başkanlığına, Durali Zelyurt seçildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar