MALATYA GÜNDEM
MÜMTAZ TOY

MÜMTAZ TOY

MALATYA GÜNDEM

31 Temmuz 2017 - 07:15

 

 

Malatya yoğun bir gündem sarmalına girdi. Bir yandan yolsuzluklar öte yandan kayısıdan gelen dip haberler çoğumuzun keyfini kaçırdı. Şöyle kabaca geçen haftaya damgasını vuran olaylara bir göz atmada yarar var.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde sahne alan bazı istisnalar hariç, Malatya’nın FETÖSÜ denilecek bir yapılanma içersinde olan Meşale Grubunun önde gelen isimleri olması Malatya kamuoyunda şaşkınlıkla karşılandı. Bundan dolayı meydan gidip ben de buradayım diyen coşkusuz bir insan kalabalığı oluştu. Bazılarının iddia ettiği gibi işler.

Derme Sulama Birliğinin denetleme raporu sanki ortada kaldı. Denetim raporuna sahip çıkan hiç kimsenin olmaması doğrusu Malatya için kaygı verici bir gelişme. Sayın Valimizin ivedilikle inceleceği konunun başında denetleme raporu geliyor. Bu konu da ben dahil hepimizin kafası karışık.

Yine geçtiğimiz haftaya damgasını vuran olaylardan biri de, Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz’ın kurumun verdiği reklam  ve tanıtımların Kadir Çelik ve Ertan Mumcu imzalı olmasını itiraf etmesiydi. Bu, Malatya halkının malı Esenlik Şirketinin siyasetçiler tarafından rehin alınmasından başka bir şey değil.

Yine başka bir  önemli gelişme ise Ak Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı’nın başrol oynadığı istifa zorbalığıydı. Hep diyoruz bu kesim, Ak Partiyi babaların çiftliği, belediyeleri de, arpalık olarak görüyor. Yönetim kurulunda olan bir üyeyi istifa dilekçesini imzalamaya zorlamak. Malatya kimlere kalmış. Görün artık.

Asıl bombayı ise sona sakladık. Bu hafta konuşmaktan imtina gösterdiğimiz ancak ileri günlerde daha sağlıklı yorum yapacağımız Belediyede ki yolsuzluk nedeniyle 2 numaralı ismin kapı önüne  konulması oldu.

Belediyeden yapılan açıklaya göre bizzat Başkan Ahmet Çakır’ın, idam sehpasını tekmelediği ve sağ kolu mimar Zeki Sarılar’ın, kellesini aldığı yönünde.

Bizler, Zeki Sarılar, Mehmet Mert ve diğer kişiler konuşuncaya kadar bu olayı bir kumpas ve ÇAKIR’ın koltuğunu garantiye almak için yaptığı siyasi bir şov olarak değerlendirmeye devam edeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Malatya yapacağı Mitingde, umarız ki herkesin elinde, çevresinde gördüğü bir sorunu, döviz veya pankart şeklinde yazıya döküp, Erdoğan’a direk olarak anlatmasıdır.

Hadiselere baktığımız da anlıyoruz ki, bizler Malatyamıza sahip çıkmazsak, birileri şehri sırtına alıp kaçacak.

Sağlıcakla kalan.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar