Turgut Özal Üniversitesi Öğrencileri “Malatya Kent Konseyi”ni...

Turgut Özal Üniversitesi Öğrencileri “Malatya Kent Konseyi”ni Anlattı

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliğinin yapmış olduğu çalışmalar üniversite öğrencileri tarafından araştırma konusu oldu.

30 Kasım 2018 - 07:15

Turgut Özal Üniversitesi Öğrencileri “Malatya Kent Konseyi”ni Anlattı

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliğinin yapmış olduğu çalışmalar üniversite öğrencileri tarafından araştırma konusu oldu.

Turgut Özal Üniversitesi Battalgazi Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Bölümü öğrencileri tarafından Kent Konseyinin çalışma alanları, faaliyetleri ve kente olan katkıları konusunda bir sunum gerçekleştirildi.

Turgut Özal Üniversitesi Battalgazi Meslek Yüksek okulunda düzenlenen sunuma Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Çobanoğlu ve Yerel Yönetimler Bölümü öğrencileri katıldı.

Kent Konseyi amacı hakkında bilgi veren öğrenciler, kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek olduğunu ifade etti.

Malatya Kent Konseyinin özellikle engelli, gençlik, kadın ve çocuklar konusunda etkin ve verimli çalışmalar yaptığını belirten öğrenciler Kent Konseyinin ayrıca sağlık, eğitim, kültürel, spor, tarihi gibi çeşitli alanlarda çalışmalar yapmakta olduğunu belirttiler.

Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından her yıl toplumun ve kentin kimliğine uygun lokomotif çalışmalar yaptığını belirten öğrenciler, Kent Konseyinin 2018 yılının lokomotif çalışması olan Kendine ve Kentine Saygı Duy projesi başta olmak üzere, çevre İçin bisiklet turu, bilinçlendirme çalışmaları, STK Akademisi çalışmaları, Kitap okuma programları gibi kamuoyunda farkındalık uyandıran çalışmalar olduğunu söylediler.

Sunumun sonunda öğrenciler Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Çobanoğlu’na Kent konseyi ve yapmış oldukları etkinlikler hakkında sorular yönelttiler.

Kent Konseyinin temelindeki çalışmaların kenti ve insanı kapsayan konular üzerinde olduğunu ifade eden Çobanoğlu, “ Malatya ile ilgili fikri bulunan herkesi Kent Konseyi çalışmalarına davet ediyoruz” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tecde’de Bulvar ismi tartışması
Tecde’de Bulvar ismi tartışması
Koop İş sendikasından, Başkan Çınar’a hayırlı olsun ziyareti
Koop İş sendikasından, Başkan Çınar’a hayırlı olsun...