• Reklam
Ne deprem, ne korona; illa da Malatya
Reklam

Ne deprem, ne korona; illa da Malatya

Başkan Selahattin Gürkan’ın, “ Evde kal Malatya” çağrısına yüz binler destek verdi.

29 Mart 2020 - 18:44

Ne deprem, ne korona; illa da Malatya

24 Ocak Sivrice depremiyle yeni yıla şokla giren Malatya’da, şimdi de tüm dünyada korku ve paniğe neden olan COVİT 19 virüsü salgını nedeniyle alarma geçti. 11 Mart 2020’de, ülkemizde ilk defa tespit edilen Korona virüsünün şehrimize girişini engellemek için başlatılan mücadelede etkin ve öncü rol oynayan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan kamuoyundan tam destek aldı. Başkan Gürkan’ın çağrısına kulak veren yüz binlerce Malatyalı evlerine kapanarak, virüsün Malatya’da yaygınlaşmasına engel oldu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE SALGIN SEFERBERLİĞİ

Virüsün ülkemizde görüldüğünün açıklanmasıyla birlikte “ salgın seferberliği” ilan ederek, alınacak önlem ve tedbirleri uygulamaya koyan Başkan Gürkan, bu uygulamalarıyla, Malatya’da olası bir salgının önünü kestiği bilgisine ulaşıldı. Virüsün  14 günlük kuluçka döneminde,Malatya’da görülmediğine dikkat çeken uzmanlar, Başkan Gürkan’ın, salgın seferberliğinde aldığı doğru kararların, Malatya halkı için büyük şans olduğunu ve ilimizin Koronavirüs mücadelesine ciddi katkı sağladığını ifade edildi.

BAŞKAN GÜRKAN “MALATYA SAHİPSİZ OLMADIĞINI GÖSTERDİ”

24 Ocak Sivrice depremiyle 7 / 24 çalışma mesaisine geçen Başkan Gürkan hemen ardından patlayan Korona Virüs bombasıyla çalışma temposunu ikiye katlayarak, gençlere taş çıkarttı. Gürkan’ın liderlik performansı ve aldığı yerinde kararlar vatandaşta güven oluştururken, sokakta ki vatandaşların ise,” Başkan Gürkan yaptığı icraatlar ve duruşu ile Malatya’mızın sahipsiz olmadığını gösterdiği yorumlarını da beraberinde getirdi.

BELEDİYE ŞİRKETLERİ TAM NOT ALDI

Başkan Gürkan’ın talimatıyla seferberlikte ön saflarda yer alan Belediye şirketleri ise, uygulama ve faaliyetlerden dolayı Malatya kamuoyundan tam not aldı.

Belediye Şirketlerinden Esenlik, 24 Ocak Sivrice depremi ve ardından başlayan küresel pandemi de, Malatya ekonomisinin adeta şahdamarı oldu. Esenlik şirketinin uyguladığı ekonomik politika sonucu, Malatyalılar, kriz döneminde ihtiyaç duydukları başta gıda, temizlik vs ürünleri en ucuza alma imkanına sahip oldu. Şirketin bu politikası ayrıca piyasaları da dengelediği de, görüldü.

Malatya Belediyesine ait diğer bir şirket olan BELSOS’ da, bu dönemde yıldızı parlayan şirketler arasına girdi. Yiyecek konusunda, Malatya Mutfağını temsil eden, BELSOS, 24 Ocak depreminde mağdur olan Depremzedelere ikram ettiği sıcak yemek dağıtımıyla gündeme gelmiş, Virüs salgınından sonra ise 65 ve üstü vatandaşlara sıcak yemek servisi sunarak, riskli grupların evden çıkmalarına engel olarak,önemli bir sosyal sorumluğu yerine getirmektedir.

Korana virüs salgınında mücadelede önemli rol üstlenen MESTON, dezenfekte alanında önemli bir misyon üstlenirken, MEGSAŞ şirketi de ekmek ve un konusunda, Malatya halkına garanti telkin ettiği de belirlendi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YKS Sınavına girecek öğrencilere ciddi uyarılar yapıldı
YKS Sınavına girecek öğrencilere ciddi uyarılar yapıldı
Başkan Denktaş’ın Ramazan Bayramı tebrik mesajı
Başkan Denktaş’ın Ramazan Bayramı tebrik mesajı