Reklam
  • Reklam
Köy mezarlığı yolunun asfaltlanmasını istiyorlar

Köy mezarlığı yolunun asfaltlanmasını istiyorlar

Malatya Merkeze sadece 20 Km uzaklıkta bulunan Cumhuriyet Örnek Köyü’nde yaşayan köylüler, söz verilmesine rağmen yıldırdır bozuk olan köy mezarlığı yoluna isyan ettiler. Yolun onarılması için başvurulmadık yer bırakmadıklarını dile getiren köylüler, yetkililer tarafından seslerinin bir an önce duyulmasını istedi

22 Haziran 2019 - 03:33

Köy mezarlığı yolunun asfaltlanmasını istiyorlar

Malatya Merkeze sadece 20 Km uzaklıkta bulunan Cumhuriyet Örnek Köyü’nde yaşayan köylüler, söz verilmesine rağmen yıldırdır bozuk olan köy mezarlığı yoluna isyan ettiler. Yolun onarılması için başvurulmadık yer bırakmadıklarını dile getiren köylüler, yetkililer tarafından seslerinin bir an önce duyulmasını istedi.

Cumhuriyet Örnek köyü  sakinlerinden Abidin Gündüz isimli vatandaş Gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada özellikle kış aylarında köy yollarının büyük tehlike arz ettiğini söyledi. Gündüz açıklamasında; “Ben doğma büyüme Cumhuriyet Örnek köylüyüm. Köyümüzle ilgili bir çok sorunumuz var. Bunlardan en önemlisi kuşkusuz köyde bulunan mezarlık yolumuz. İki kilometrelik mezarlık yolumuzda 5 yüz tane çukur var. . Mezarlık yoluna asfaltlanmasını istedik sesimizi duyan olmadı. Cenazelerimizi kışın araçlarımızla mezarlığa götüremiyoruz. Yazın tozdan topraktan gözümüzün önünü göremiyoruz Şüphesiz Cumhuriyet Örnek Köyümüzün sorunu çok. Bizim istediklerimiz yapılmayacak şeyler değil.. Bizler buradan şehir merkezine gittiğimizde aracımızı önce sanayi’ye götürüyoruz. Araçlarımız bu yollarda bozuluyor. Kayısı üretimi yapıyoruz ihracatçı yolumuz olmadığından köyümüze gelemiyor. Biz de kayısımızı ihracatçının ayağına götürüp değerinin altında vermek zorunda kalıyoruz. Bizler yetkileri kırmadan, üzmeden yardım istiyoruz” dedi.  

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gürkan “ Kızılay’a her türlü desteği vereceğiz
Gürkan “ Kızılay’a her türlü desteği vereceğiz
Aziz Altunay Yeni Malatyaspor'a Aday Oldu
Aziz Altunay Yeni Malatyaspor'a Aday Oldu