• Reklam
israf ve şatafattan vazgeçilmiyor
Reklam

israf ve şatafattan vazgeçilmiyor

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik koşulların her geçen gün daha da kötüye gittiğini belirterek

03 Ekim 2019 - 02:20

israf ve şatafattan vazgeçilmiyor

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik koşulların her geçen gün daha da kötüye gittiğini belirterek “Türkiye her alanda ekonomik olarak daralmış bulunmaktadır. Bu sebeple bütçe açık veriyor, cari açık ve dış ticaret açığı devam ediyor. Borçlarımız katlanarak artarken borcun ana parası ödenemiyor. Faizlerin ödenmesi için hazine yeniden borçlanıyor. Bu dipsiz bir kuyudur, sonu ekonomik iflastır” dedi.

SP Malatya İl Başkanlığının İl Divan Toplantısına katılan SP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Borç yüküne rağmen israf ve şatafattan vazgeçilmiyor”

Ülkenin ekonomik olarak her geçen gün kötüye gitmesine rağmen israf ve savurganlığın devam ettiğini savunan Canbay, “Gündemimizin bir başka önemli konusu ise ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumdur. Türkiye her alanda ekonomik olarak daralmış bulunmaktadır. Bu sebeple bütçe açık veriyor, cari açık ve dış ticaret açığı devam ediyor.

2019 Bütçesinde faize 117 milyar TL ayrılmıştı. İlk sekiz ayda 69.3 milyar TL faiz ödendi. Borçlarımız katlanarak artarken borcun ana parası ödenemiyor. Faizlerin ödenmesi için hazine yeniden borçlanıyor. Bu dipsiz bir kuyudur, sonu ekonomik iflastır..

İşçi, memur, emekli en zaruri ihtiyaçlarını karşılayacak bir gelire sahip olamadığı için hayatını borç ile devam ettirmektedir. Bu durumda esnafta ve sanayide ciddi bir durgunluk yaşanmaktadır. Varlık içinde yokluk yaşanmaktadır. İşsizlik ise % 14 ile toplumumuzda bir sosyal yara olmaya artarak  devam etmektedir. İktidardakilere soruyoruz: “Bu sorunları 17 yılda çözemediniz. Acaba daha kaç yılda çözeceğinize inanıyorsunuz.” Diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Güder, MASKİ Genel Müdürü Karataş’ı ziyaret etti
Başkan Güder, MASKİ Genel Müdürü Karataş’ı ziyaret etti
Yeşilyurt’ta Aylar sonra Cuma Namazı eda edildi
Yeşilyurt’ta Aylar sonra Cuma Namazı eda edildi