Pütürge'de Muhtar 18 Yıldır Yola Asfalt Döktüremedi

Malatya Pütürge Şükan Mahalle Muhtarı Bedri Dündar 18 yıldır yollarının yapılmadığını iddia etti.


Pütürge'de Muhtar 18 Yıldır Yola Asfalt Döktüremedi

Malatya Pütürge Şükan Mahalle Muhtarı Bedri Dündar 18 yıldır yollarının yapılmadığını iddia etti. Dündar “Toplam 14 Km olan yolun 4 Km kısmı yapıldı diğer kalan 10 Km yapılmadı. Bizim hatamız AKP’ye oy vermek mi? Vekillerimize, başkanlarımıza durumu defalarca izah ettik gösterdik, fakat bir arpa boyu yol alamadık, yolumuz yapılmadı. Yapılmayan 10 Km yolumuzda 3 Mezramız ve grup yolu var. Yağmur yağınca çamurdan çıkılmıyor. Cenaze olunca traktörle getiriyoruz. Oldukça mağdur edildik. 21. Yüzyılda yollarıyla övünen iktidarın düştüğü aciziyeti gözler önüne sermek istiyorum. 18 yıldır muhtarım ve bu yolu yaptıramadım. Bu saatten sonra AKP’ye Şükan Mahallesinden tek oy çıkmaz. Üç mezramız olan Aşık Tarla, Milli Mezrası ve Akköse çok mağdur durumdadır. İçlerinde grup yollarımızda var her yere başvurdum ama bir netice alamadım. İnsanın yaşamadığı bölgelerin yapılmasına rağmen nüfusun olduğu bölgelere yol yapılmadı. Seçimin hemen ardından mahallemize gelen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı AKP Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük “Pütürge’ye bir hizmet gelecekse önce Şükan Mahallesine gelecektir.” Dediler. Sonra Durumu her defasında  Pütürge Belediye Başkanımız Mikail Sülük'e sorduğumuzda nasıl bir güç bu işi engelliyorsa anlam veremedim. dedi. Yol yapılmamasını bahane eden Cefikan Mahallesinde 12 hane Kozluk muhtarlığına geçti. Hem de sahte adres beyanı ile bu eylemi gerçekleştirdiler. Son çare olarak Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezine CİMER'e şikayetimizi bildireceğiz. Yol yapılmamasını bahane eden Cefikan Mahallesinde 12 hane Kozluk muhtarlığına geçti. Hem de sahte adres beyanı ile bu eylemi gerçekleştirdiler.” Dedi.

Cumhurbaşkanın temsilcisi konumundaki Muhtarlık böyle bir hizmeti yaptıramıyorsa ülkenin ve memleketin geldiği hali artık siz düşünün…

2 GÜN ÖNCE MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN PAYLAŞTIĞI HABER

Selahattin Gürkan, “MASKİ Genel Müdürlüğümüzün ve Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımızın yapmış olduğu çalışmaları yerinde görmek için Gökçeören mahallemize geldik. Allah’a şükür Malatya’nın asfaltsız hiçbir yerleşim yeri kalmadı. Bölgede sadece Uzunhasan ve Kerimli mahallelerimiz kısa mesafe olan yerlerimiz. Kalan mahallelerimizin kısa zaman içerisinde alt malzemesi çekilip yolları tamamlanacaktır. Türkiye’de 81 ile baktığımızda, Malatya’da yolları Büyükşehir Belediyemiz uhdesinde olan asfaltsız hiçbir yerleşim yeri kalmadı.” Demişti.